Sandblastchob

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مکان مناسب برای سندبلاست چوب

روش سندبلاست چوب با آلودگی صوتی بالا و انتشار گرد و غبار در حجم زیادی همراه است همچنین مقدار زیادی زباله تولید میکند.به همین دلیل باید از قبل مکانی را برای انجام این کار آماده کنید.بهترین گزینه این است که این روش را در فضایی باز و به دور از هر نوع سازه ی شکننده انجام دهید.در غیر این صورت در یک محیط در بسته در صورت وجود تهویه مناسب نیز میتوانید عملیات سندبلاست را انجام دهید.اگر در اطراف مبلمان و وسایل دیگری وجود دارند برای جلوگیری از گرد و غبار حتما روی آنها را بپوشانید.

نحوه ی اجرای سندبلاست چوب

در ابتدا مخزن دستگاه سندبلاست را از ذرات ماسه پر کنید.نازل هایی انتخاب کنید که دسته و لوله های بلندی دارند.نازل باید در کمترین حالت حدودا 2 اینچ باشد.در مرحله ی بعدی کمپرسور را روشن کرده و سر نازل را سمت سطوح چوبی گرفته و اهرم را بکشید.برای انجام این کار باید حتما ماسک زده و لباس مخصوص بپوشید و عملیات سندبلاست را در محیطی انجام دهید که تهویه مناسب داشته باشد.اگر بعد از انجام عملیات مشخص شود که سطوح چوب به ضخامت مورد نظر نرسیده عملیات سندبلاست باید مجددا انجام شود.

روش های اجرای سندبلاست چوب

 روش های اجرای سندبلاست چوب اجرای سندبلاست در دو روش اصلی زیر انجام میشود:

1.پاششی :اجرای این روش با ابزاری انجام میشود که در دسترس همه ی عموم نیستند این ابزار شامل دستگاه سندبلاست،کمپرسور باد،برج باد،مخزن شن و مواردی از این قبیل است.

2.دستی :در این روش میتوانید از ابزار هایی مثل فرچه های سیمی،دریل و پولیشر استفاده کنید.این ابزار ها به راحتی در تمام کار گاه ها و منازل موجود است.

چه چوب هایی را میتوان سندبلاست کرد ؟

کاج روسی مناسب ترین چوب برای سندبلاست بوده و تا حدی نرم است که سندبلاستر فقط میتواند بافت نرم تر آن را بسوزاند با این کار رگه ها و نقوش چوب باقی میماند و باعث زیباتر شدن سطح چوب میشود.از دیگر چوب ها برای روش سندبلاست میتوان به چوب هایی اشاره کرد که رشد زمستانه دارند مثل خانواده ی کاج ها و صنوبر اما باید در نظر بگیرید که این چوب ها قابلیت کاج روسی را ندارند.

مزایای روش سندبلاست چوب

روش سندبلاست جلوه ای شبیه لعاب به سطح چوب میدهد که باعث براقیت چوب میشود. اگر اثری از مواد شیمیایی در حین ساخت چوب بر روی آن وجود داشته باشد آن را از بین میبرد. سطوح ناهموار و ترک های کوچک را از بین برده و سطح چوب را صاف میکند. از این روش میتوانید سازه های چوبی قدیمی خود را بازسازی کرده و جلوه ی زیبایی به آنها ببخشید.

کاربرد روش سندبلاست چوب

کاربرد اصلی روش سندبلاست برای استفاده مجدد از مبلمان چوبی و سرویس های چوبی است که بر اثر گذشت زمان فرسوده شده اند و با اجرای سندبلاست میتوانید مجددا از آنها استفاده کنید.کاربرد های دیگر این روش از بین بردن رنگ،اپوکسی،آلکید و پلی اورتان و نظایر این ها از روی سطح چوب است.

سندبلاست چوب به وسیله ی آتش

یکی دیگر از روش های زیباسازی چوب به وسیله ی آتش است.اگرچه این روش با عنوان سندبلاست شناخته میشود اما در این فرایند آتش جایگزین مواد ساینده میشود.در این روش سطح چوب که پوسیده و ناهموار است به وسیله ی آتش سوزانده میشود و خطوط و گره های چوب نمایان میشود.

ابزار های لازم برای سندبلاست چوب با آتش

مشعل گاز

فرچه سیمی کاسه ای

منبع گاز

لوازم ایمنی کارمثل دستکش برزنتی،ماسک و عینک

نحوه ی اجرای سندبلاست چوب به وسیله ی آتش

ابتدا لایه ای نازک از سطح چوب را توسط آتش سوزانده سپس به وسیله ی فرچه های سیمی که به دریل متصل شده اند سطح سوخته را بردارید.تا زمانی که طرح چوب و گره های آن نمایان شوند میتوانید این فرایند را ادامه دهید.سپس با استفاده از دستگاه فشار باد سطح سوخته را بردارید.در انتها سطح چوب را با استفاده از براق کننده ها و یا هر رنگی که میخواهید رنگ آمیزی کنید.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین