Sandblastdahani

 

 

 

سندبلاست دهانی و انواع آن

سندبلاست  دهانی جز روش هاي جديد و بروز در دندانپزشکي بوده که به جاي سوراخ کاري مورد استفاده قرار مي گيرد. براي از بين رفتن پوسيدگي ها اين دستگاه بهترين گزينه بوده که عملکرد فوق العاده اي هم دارد. عملکرد اين دستگاه سايش هوا بوده که به بافت دندان آسيبي وارد نمي کند. وقتي هوا با سرعت زياد به دندان برخورد مي کند تمام ضايعات را از روي آن برطرف مي کند که در اين صورت پزشک مي تواند با ديد بهتري کار خود را انجام دهد. قدرت بالايي که اين دستگاه دارد باعث شده تا کارهاي درماني روي دندان با سرعت بيشتري انجام شود. اين روش بدون درد بوده به همين دليل حتي براي کودکان هم قابل استفاده است.

در زمان ترميم دندان وقتي ذرات روي لثه قرار مي گيرند بيمار حس بدي پيدا مي کند بنابراين شما مي توانيد با سندبلاست اين ذرات را از روي لثه دور کنيد. با سند بلاست ضايعات و ذرات مواد روي لثه کاهش پيدا مي کند. برخورد هوا آن هم با فشار زياد باعث مي شود تا پزشک بتواند در جاهايي که امکان استفاده از آب نيست به راحتي از هوا استفاده کند‌. در دستگاه سندبلاست پودرهاي خاصي استفاده مي شود که در تميزي دندان و ضد عفوني کردن آن نقش مهمي دارند. زماني که هوا به همراه اين پودر به دندان برخورد مي کند تمام ضايعات را دور مي سازد. سندبلاست در ترميم داخل دهاني و خارج دهاني کاربرد دارد بنابراين پزشک مي تواند در شرايط مختلف از لين دستگاه استفاده کند.

 

انواع سند بلاست دهانی

سندبلاست در سايز و مدل هاي مختلف به بازار عرضه مي شود. برخي مدل ها به صورت نيمه اتوماتيک و برخي ديگر تمام اتوماتيک کار خود را انجام مي دهند.  از نظر کارايي اين دستگاه به 2 دسته تقسيم مي شود:

    داخل دهاني
    خارج دهاني

ساينده هايي که به اين دستگاه متصل مي شوند جنس فلزي و غير فلزي دارند و شما مي توانيد متناسب با نياز خود آنها را انتخاب کنيد. سندبلاست ها متناسب با ارگونومي بدن ساخته شده اند تا دندانپزشک بتواند تسلط کامل روي آنها داشته باشند. آماده سازي دندان قبل از درمان توسط سندبلاست صورت مي گيرد و وقتي جريان هوا روي دندان قرار مي گيرد مشکلات آن به وضوح ديده مي شود. در کلينيک هاي بزرگ هميشه سندبلاست هاي پيشرفته و حرفه اي به کار گرفته مي شوند که سايزي بزرگ و قدرتي زياد دارند.

مزاياي سندبلاست

سندبلاست با مزاياي زيادي به بازار عرضه شده به همبن دليل مورد استقبال مراکز درماني قرار گرفته است. اين دستگاه بدون خطر است به همين دليل به جاي مته هاي دندانپزشکي مورد استفاده قرار مي گيرد و با اين وجود هيچ خطري دندان را تهديد نخواهد کرد. مزيت ديگري که سندبلاست دارد استفاده از پودرهاي خاص است که در چنين شرايطي مي تواند به تميز کردن بهتر دندان ها کمک کند. زماني که سندبلاست استفاده مي شود پزشک مي تواند حفره هاي داخلي و خارجي را براي ترميم پيدا کند و براي درمان هم ديد بهتري داشته باشد. چون اين دستگاه از فشار هوا براي تميزکاري استفاده مي کند عملکرد آنها بهتر خواهد بود.

سايش توسط سندبلاست به مراتب بيشتر از تجهيزات سنتي است و دندانپزشکي اين امکان را پيدا مي کند که با يک بار ويزيت کردن بيمار قسمت هاي بيشتري از دندان هاي او را درمان کند. سندبلاست دستگاهي پر قدرت و پر سرعت است و استفاده از آن مي تواند باعث صرفه جويي در زمان و هزينه ها شود. اين سيستم ? سري متفاوت دارد و هر کدام با چرخش خود امکانات زيادي را در اختيار دندانپزشک قرار مي دهند. از ديگر مزاياي اين دستگاه مي توان به ماندگاري زيادي آن اشاره کرد که به مرور زمان دچار افت کيفيت نمي شود.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین