از سند بلاست اسکلت فلزی برای تمیزکاری بر روی سطوح قطعات فلزی استفاده می‌شود. در  واقع از طریق ذرات ساینده و یک نیروی محرک با فشار بسیار بالا سطوح فلزی را صاف و صیقلی می‌کند و به برطرف کردن آلودگی‌های سطحی کمک می‌کند و هرگونه زنگ‌زدگی، روغن ضایعات و  ناخالصی‌ها  از روی قطعه کاملا برداشته می‌شود.

برای تمیز کردن سطوح در ابعاد کوچک از سمباده زنی و برس زنی و سنگ‌زنی استفاده می‌شود . این درحالی است که برای ابعاد بزرگ از روش ماسه پاشی (سند بلاست ) استفاده می‌شود.

برای صاف کردن یک سطح زبر و یا زبرکردن یک سطح صاف و شکل دادن به یک سطح و حذف آلودگی‌ها و مواد زائد از روی یک سطح  از این روش استفاده می‌شود و این کار یکی از موثرترین شیوه‌های پرداخت کاری سطوح می‌باشد.

در این روش از یک محفظه با حجم مشخص استفاده می‌شود که داخل آن با ذرات ساینده شن و ماسه و ساچمه‌های فلزی و هوا پر شده است و این مخلوط از طریق شیلنگ متصل به یک نازل به سمت سازه‌های فلزی یا سایر سطوح هدایت می‌شوند و با استفاده از کمپرسور به سطح مورد نظر پاشیده می‌شود.

 بعد از اینکه سازه‌های فلزی را از طریق  شن و ماسه و ساچمه‌های فلزی تمیز شد ، نوبت پوشش دادن آنها با رنگ‌ها و عایق هاست . در این صورت از هرگونه زنگ‌زدگی و خرابی لوله‌ها می‌توان جلوگیری کرد. درحقیقت با اعمال پوشش بر روی سازه‌های فلزی استحکام و دوام آنها بیشتر خواهد شد.

روش سند بلاست را برای اغلب اسکلت‌های فلزی و قطعات خودرو می‌توان به کار برد. این روش را می‌توان برای تمامی مواد سخت مورد استفاده قرار داد .برای پاکسازی به منظور زدودن رنگ و هموارسازی لبه‌های ناصاف به منظور انجام عملیات زیرکاری رنگ و برای آماده سازی فلزات برای رنگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین