نیاز  است سطح به طور کامل آماده سازی ‌شود زیرا فلزاتی که  برای اتاقک خودرو‌ها استفاده می‌شوند گاهی دچار خوردگی، زنگ زدگی‌، آلودگی‌های اکسید فلزی ، چربی‌ها و یا ذرات خارجی بر روی سطح می‌شوند و اگر این مواد آلوده از سطح خودرو  زدوده نشوند، فرایند رنگ‌کردن اتاق خودرو مختل شده و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود. به اینن عملیات حذف آلودگی‌ها سندبلاست گفته می‌شود.

 در سند بلاست خودرو سطوح روغنی و دارای بتونه اضافی تمیز می‌گردند و زمانی که عاری از چربی هستند دارای زبری مناسبی برای بالا رفتن چسبندگی رنگ می‌شوند و به رنگ نقره ای در می‌آیند و با رنگ آمیزی حرفه‌ای کاملا جدید به نظر می‌رسند.

تجهیزات سند بلاست شامل کمپرسور باد، شیلنگ و مخزن ماسه و شن و یا ذرات ساینده نازل است. از مهم‌ترین عوامل در کیفیت سند بلاست خودرو تنظیم هوای فشرده بر اساس ضخامت بدنه خودرو می‌باشد. دانه‌بندی و زاویه پاشش از عوامل بعدی می‌باشد. این کار را می‌توان بر روی خودرو‌های سواری، کمپرسی ،تریلی، جرثقیل ، بتن ریز و غیره انجام داد.

برای  اجرای عملات سند بلاست اتاق ماشین یا همان اسکلت فلزی را  بر روی یک پایه قرار می‌دهند و اتاقک اکنون آماده  انواع رنگ های مخصوص خودروست.

رنگ‌ آمیزی خودرو با رنگ اکریلیک پلی اورتان  

برای رنگ آمیزی خودرو می‌توان از رنگ اکریلیک پلی اورتان دو جزئی استفاده کرد . این رنگ به عنوان بهترین رنگ خودرو شناخته شده است و با چسبندگی بسیار خوب بر روی آسترهای مخصوص خودرو به صورت هوا خشک و یا کوره ای با دمای ۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه  انجام می‌شود.

از مشخصات این رنگ براقیت فوق العاده، مقاوم دربرابر شرایط جوی، مقاوت‌های شیمیایی و مکانیکی بالا می‌باشد و این رنگ مقاومت خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین