سوله سازه‌ای فلزی است که با سقف شیب‌دار که براساس محاسبات فنی خاصی طراحی شده است. از این  نوع سازه در کارخانه‌جات،اسکلت ساختمان ،انبارها، آشیانه‌های هواپیما، مرغداری‌ها  سالن‌های ورزشی، فروشگاه‌های بزرگ و تعمیرگاه‌ها استفاده می‌شود.

در سند بلاست سوله تمام آلودگی‌های روی صفحه، دیوارهای داخلی و خارجی سوله و اسکلت فلزی آن با استفاده از دستگاه سند بلاست و ذرات ساینده  برطرف می‌گردد. این کار باعث  افزایش راندمان نهایی رنگ‌آمیزی سوله خواهد بود.

ذرات ساینده شامل شن و ماسه می شود. پاشش این ذرات با فشار زیاد با دستگاه کمپرسور

باعث برطرف کردن آلودگی‌ها و ذرات خارجی و روغنی می‌شود.

در سند بلاست سوله از روشی استفاده می‌شود که  ذرات ساینده کمترین اثر مخرب را بر روی سطح فلزی ایجاد کند. مقدار فشار هوای کمپرسورهای  سند بلاست سوله باید   با توجه به نوع سطح تعیین گردد.

 شایان ذکر است که بسیاری از کمپرسورهایی سند بلاست برای سوله طراحی نشده‌اند. برای این کار باید از کمپرسورهایی استفاده شود که تنظیمات  فنی آن برای این کار سنگین طراحی شده باشند.

 بعضی از دستگاه‌هایی که برای سند بلاست به کار می‌روند به طور اتوماتیک عمل می‌کنند. زمانبندی سند بلاست در این مدل از ماشین‌ها قابل تنظیم است و در مدت زمان کوتاه با فشار زیاد ذرات ساینده را  به سمت سطح هدایت می‌کنند.

 دانشمندان درکشورهای پیشرفته اروپایی موفق به طراحی رباتی شده‌اند که به طور خودکار وارد سوله می‌شوند و سند بلاست را با بازدهی بالا بر روی اسکلت فلزی سوله انجام دهند. 

 رنگ آمیزی سوله با رنگ رزین آلکیدی

 بعد از سند بلاست سوله باید رنگ و پوشش دهی مناسب بر روی سازه فلزی انجام گیرد . رنگ رزین الکیدی دارای  پرایمر (ضد زنگ) بوده و نیاز به آستر ندارد.

این رنگ چسبندگی مناسبی برروی سطوح فلزی سوله دارد و ضد خوردگی  است و مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی دارد.

 

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین