Malatpash

 

 

 

 

 

 

ملات پاش بادی

ملات پاش بادی وسیله ای است بادی برای پاشیدن ملات سیمانی روی انواع دیوار و سقف. این وسیله توسط یک کمپرسور پیستونی 500 لیتر و یا 250 لیتر با فشار کاری 6 بار قابل استفاده می باشد. از مزیت این دستگاه می توان به ارزان بودن، سبک بودن و آسان بودن کار با این دستگاه اشاره کرد و کاربرد در بازسازی و مقاومت سازی سازه های بتنی  ساختمان سازی و نما و 3D پنل اشاره نمود.

سیمان پاش
 

عامل سیمان پاش، جزء تجهیزاتی می‌باشد که در پروژه‌های عملیاتی ساختمان‌سازی جهت پاشیدن سیمان، پودر سنگ، مات، یا گچ های پلیمری به دیواره‌ها یا سقف ما مورد استفاده قرار بگیرد. بکارگیری ملات‌پاش موجب افزودن سرعت، کیفیت، دقت کار شده است و سهولت کار کاربر را به دنبال خواهد داشت. ملات پاش‌ها به عنوان عامل جایگزینی جهت دستگاه‌های شاتکریت نوع پیستونی و ماردونی وارد صنایع ساختمان‌سازی می‌شوند. با بکارگیری چنین دستگاههایی و بسته به میزان ظرفیت آنها روزانه می‌توانید 100 تا 200 مترمربع را سیمان یا ملات بپاشید.

بکارگیری سیمان‌پاش موجب صرفه‌جویی درمقدار ملات، سیمان ویا گچ شده است و بازده کار را بالا می‌برد. چنین دستگاهی به کاربرما کمک می‌نماید تا همه‌ی سطوح ازجمله‌ی سطحهای محدب، شکافدار، گوشه‌ها و یا مقاطعی را به شکل یکنواخت با ملات یا سیمان پرنماید. ملات پاش یا سیمان پاش بعلت استفاده‌ی از فشارهای زیاد و همچنین پیوسته جهت پاشیدن سیمان و ملات می‌تواند پوششی یکنواخت را برای سطحهای مختلف تشکیل دهد تا مدت زمان زیادی دوام دارد.

مشخصه‌های مهم سیمان پاش دستی:

    بدنه این سیمان پاش از ورق استیل می‌باشد
    ابزاری برای پاشش انواع ملات، سیمان، گچ و غیره درون مخزن با نیروی دست
    این دستگاه دارای نامهایی مثل؛ ملات پاش، ملاقه بادی، شاتکریت دستی و تگری پاش است
    این ابزار دارای یک ملاقه‌ای که جهت برداشتن ملات است، یک لوله برای انتقال باد و یک عدد شیر اهرمی می‌باشد
    دارای مخازن فلزی از جنس گالوانیزه‌ی ضخیمی که خاصیت ضدزنگ و پوسیدگی دارند
    دسته‌ی ثابتی دارند که برای قرار گرفتن و کنترل وزن مخزن می‌باشد
    دستگیره‌ی گردان با روکشی پلاستیکی جهت بحرکت درآوردن غلتک‌های حاوی پره‌ی فنری
    استفاده از مهره‌ی فلزی و میله برای تنظیم میزان فاصله با پره‌های فلزی
    دارای غلتک استوانه‌ای شکلی دارد که وظیفه‌ی نگهداری و چرخش پره‌های فنری بشکل شانه‌ را به عهده دارد
    دریچه‌ی مربعی شکلی که شامل سوراخ مربعی دارد برای تنظیم نمودن و پاشش روی نقطه‌ی متمرکز است
    بسته‌بندی کارتونی بشکل مونتاژ نشده بعلت حجم کم در بارگیری‌ها و تولید و عرضه

دستگاه سیمان پاش

دستگاه سیمان پاش در 2 نوع به فروش می‌رسد. دستگاه های نوع ماردونی با بکارگیری اجزای مارپیچی شکل خودش به نام رتور و یا استاتور مواد اولیه‌اش را مخلوط نموده و به شیلنگ های خروجی فرستاده می‌شود. بسته به اینکه نوع مصالح و مواد اولیه‌اش چه باشد، میزان مستهلک شدن این دستگاه نیز متفاوت می‌باشد. یک نوع دیگری از چنین دستگاه‌هایی، پیستونی نامیده می‌شوند. دراین دستگاه ها، مواد اولیه‌اش طی مکش پیستون ها، پمپاژ می‌شود و به شیلنگ های خروجی راه پیدا می‌یابد. مستهلک شدن دستگاه های ملات پاش پیستونی نسبت به نوع ماردونی آنها کمتر می‌باشد و سرعت کارش نیز بیشتر می‌باشد.
شاتکریت دستی
ملات-پاش-ملاقه-ای

سیمان پاش بادی

دستگاه سیمان‌پاش در قیاس با سیمان‌پاشهای نوع حلزونی، بسیار به‌صرفه‌تر و مناسبتر می‌باشد و احتیاج به سرویس های دوره‌ای ندارد.

فقط و فقط احتیاج شما را برای راه اندازیش، یک عدد کمپرسور باد می‌باشد علاوه بر آن جهت سهولت در کار، از کمپرسورهای با حجم سیلندر حدودا 350 لیتر یا بیشتر به همراه موتور تولید باد قوی بهره می‌گیرند که در هنگام کار اجباری به مکث کردن جهت پر شدن مخزن باد کمپرسور نیستید و براحتی می‌توانید به کارتان ادامه دهید. این وسیله جهت پاشش سیمان به قسمت دیوار آجری، پنل های از پیش ساخته و بلوک ها می‌باشد که مناسب برای سیمان کاری سقف نمی‌باشد.
پیستوله سیمان پاش

سیمان پاش بادی چهار نازل خروج مواد دارد که جهت افزایش سرعت کار مناسب می‌باشد. اهرم باد از جنس برنج تراشیده شده می‌باشد و با فشاری که حاصل فشار انگشتان روی ماشه‌ی آنها می‌باشد و به سهولت باد را آزاد نموده و پاشش را شروع می‌نماید. مقدار هوای ورودی به آن حدود 1/2 اینچ می‌باشد. همچنین لوله‌ی به‌کار رفته در قسمت دسته، کاملا قوی می‌باشد و نیازی به بکار بردن دسته ندارد و به سهولت در دست شما قرار می‌گیرد. در ضمن شستشو و نظافت این کالا نیز راحت انجام می‌شود و فقط بایستی مواد داخل آن تخلیه گردد و آنرا داخل آب قرار دهید و حتما ماشه‌ی باد را فشار دهید تا اینکه مواد باقی‌مانده‌ی درونش بطور کامل تمیز گردد.

دقت فرمایید که هرگز نباید ملات در درون ملات پاش بادی خشک شود چون موجب خرابی و نا کارآمد گردیدن آن می‌شود.
کمپرسور ملات پاش بادی

برای انتقال و به حرکت دادن مواد سیمانی نیاز به هوای فشرده میباشد این وسیله حداقل با 6 Bar فشار و با یک کمپرسور پیستونی 250 لیتر بر دقیقه جوابگو میباشد در صورت استفاده از کمپرسور 350 لیتر بر دقیقه یا 500 لیتر بر دقیقه سرعت کار بیشتر میگردد. کمپرسور این ملات پاش در مدل های مختلف میباشد از بهترین هواسازها میتوان از هواساز ABAC  ایتالیا اشاره کرد.

 

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین