Sandblast Beton

 

 

 

 

 

 

سطوح بتنی، جزء لاینفک ساختمان ها و پروژه های ساخت و ساز هستند؛ دیوارهای بتنی، لوله ها، کانال ها، مخازن، سازه ها و تمام مصالحی که با این ماده پرمصرف سر و کار دارند، جزو سطوح بتنی تلقی می شوند. تولید و ساخت، رنگ آمیزی و آماده سازی سطوح بتنی نیز مانند سطوح فلزی استانداردهای خاص خود را دارد. به طور کلی برای آماده سازی سطوحی که از بتن ساخته شده اند به دو شکل باید اقدام نمود؛ اول، انجام مراحل آماده سازی سطح برای سطوح بتنی خام و غیر رنگ شده؛ دوم، اجرای مراحل آماده سازی سطح برای سطوح بتنی که از قبل رنگ آمیزی شده اند.

یک سطح بتنی باید عاری از هر گونه آلودگی سطحی یا ناهمواری باشد. ذرات گرد و غبار، چربی، پستی و بلندی، لکه رنگ و ... باید به طور کامل از روی این سطوح پاک شوند. وجود هر نوع آلودگی می تواند بر روی راندمان چسبندگی و پوشش دهی سطح اثر منفی بگذارد. برای این کار، عملیات سندبلاست بتن انجام می شود. با اجرای این روش، سطح بتن به طور کامل پاک و یکنواخت می گردد. دستگاهوری سندبلاست بتن نیز مشابه با روش های رایج بلاستینگ می باشد.

سندبلاست بتن در کرج

استاندارد ASTM D4258کلیه روش های مفید و مودر استفاده در مورد سندبلاست بتن و آماده سازی سطوح بتنی را بیان می کند. این روش ها شامل بلاستینگ بتن، جت بلاست، زدودن سطح به روش های شیمیایی و روش های دستی می باشند. در روش سندبلاست بتن با استفاده از ذرات ساینده ماسه و شن، تمام ناهمواری ها و حفره ها حذف می شوند و سطحی یکنواخت و یک دست به دست می آید. برای اِعمال پوشش و رنگ بر روی سطوح بتنی باید مطابق با استانداردهای رنگ و پوشش و استانداردهایی که کارخانه سازنده این مواد ارائه می کنند، اجرا شود.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین