• اسلاید دو
 • اسلاید 0
 • اسلاید یک

رنگ آمیزی مخازن بزرگ و حجیم

بحث خوردگی و فرسودگی همیشه در صنایع نفت و پتروشیمی، مهم و حائز اهمیت بوده است. در حقیقت فرسودگی و خوردگی در قسمت‌های مختلف نظیر لوله‌ها و اتصالات، مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی مختلف، برج‌های خنک‌کننده، مبدل‌های حرارتی و غیره می‌تواند خسارت‌های جدی را به سیستم تحمیل کند. لذا انتخاب رنگ مناسب جهت رنگ آمیزی مخازن و سایر تأسیسات پتروشیمی، می‌تواند پوشش مناسبی برای این تأسیسات ایجاد کرده و از خوردگی و فرسودگی زودهنگام آن‌ها جلوگیری کند.

 

انواع رنگ مخازن

رنگ آمیزی مخازن موجب بالا رفتن طول عمر آن‌ها شده و از فرسودگی و خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. در صنعت، از رنگ‌های متعددی استفاده می‌شود که می‌توان به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد.

 

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان دوجزئی است. این رنگ از دو ماده تشکیل شده که می‌بایست قبل از رنگ‌آمیزی با هم ترکیب شوند. رنگ دوجزئی پلی‌اورتان اکسیرپرگاس، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی داشته و به‌خوبی در شرایط سخت محیطی از تأسیسات سنگین صنعتی در برابر اشعه ماورا بنفش حفاظت می‌کند. این رنگ می‌تواند با ایجاد یک‌فیلم ضخیم ، به‌صورت یک سیستم یک‌لایه پوششی مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ معمولاً به‌عنوان لایه نهایی در سیستم‌های چندلایه نیز استفاده می‌شود.
رنگ پلی‌اورتان در رنگ آمیزی مخازن و خط لوله، تأسیسات دریایی، اسکلت‌های فلزی، سطوح فولادی و سطوح مستقر در فضای باز مورد استفاده قرار گرفته و در محیط‌های خورنده صنعتی، آفتاب، و گرمای 120 درجه سانتی‌گراد، کاملاً مقاوم عمل می‌کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان و لیست قیمت خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

10


مطالب مرتبط :

رنگ آمیزی و سندبلاست خط لوله آب

قیمت سندبلاست

خدمات سندبلاست در محل

سندبلاست در چه فرآیندهایی کاربرد دارد؟

شات بلاست چیست؟


کلمات کلیدی : رنگ آمیزی مخازن بزرگ ، قیمت سند بلاست و رنگ آمیزی مخزن بزرگ ، رنگ کاری مخازن نفت و پترو شیمی ، انواع رنگ مخصوص مخزن.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین