• اسلاید دو
 • اسلاید 0
 • اسلاید یک
سندبلاست رنگ مخزن چیست؟

سندبلاست رنگ مخزن

در این مطلب قصد داریم که در مورد سندبلاست رنگ مخزن صحبت کنیم. این روش یکی از موارد استفاده از سندبلاست میباشد. قبل از هر چیزی باید با سندبلاست آشنا شویماستفاده از این روش امروزه در بین صنایع مختلف بسیار زیاد رواج یافته است. از این روش برای صاف و صیقل دادن انواع سطوح استفاده میشود. از مزایای این روش این است که تفاوتی ندارد که برای چه سطحی میخواهیم استفاده کنیم. انواع سطوح مختلف مانند، شیشه، فلز، آهن آلات، مخازن با جنسهای مختلف و سایر موارد. شرکتهای زیادی در ایران نیستند که کار سندبلاست را انجام دهند.

شرکت و مجموعه بزرگ عسگری یکی از شرکتهای است که در این زمینه فعالیت دارد. این مجموعه دارای سالها تجربه و مشارکت و همکاری در پروژههای بزرگ است. برای برقراری ارتباط با کارشناسان میتوانید با شمارههای درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید. یا میتوانید به صورت حضوری به مجموعه تشریف بیاورید و با ما همکاری داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم که در مورد سندبلاست مخزن و کاربردهای آن توضیحاتی را ارائه دهیم. در واقع منظور از سندبلاست مخازن این است. که بر روی مخزن مورد نظر فرایند تخصصی و صنعتی انجام میگیرد. سندبلاست مخازن بسیار بااهمیت است، زیرا از بخشهای مهم در صنعت به شمار میروند. مخازن در موارد زیادی کاربرد دارند، برخی از آنها برای نگهداری سیالها و مایعات است.

برخی دیگر مخصوص نگهداری آب هستند. برخی از مخازن با جنس فلز برای ذخیره نفت و انواع مواد شیمیایی کاربرد دارند. مخازن صنعتی دارای جنسهای متنوعی هستند. اما دو ماده پایه اصلی در ساخت مخازن به شمار میروند. یکی فولاد و دیگری پولیمر هستند که برای ساخت تانکر و مخزن استفاده میشوند. روش استفاده از سندبلاست رنگ مخزن بیشتر برای مخازن و تانکرهای با جنس فولاد کاربرد دارند. در ادامه مطلب ما را همراهی نماید تا بیشتر با این روش آشنا شوید.

سندبلاست رنگ مخزن

استفاده از سندبلاست مخزن زمانی اهمیت دارد. که بر روی دیوارههای بیرونی و یا داخلی مخازن لکه، زنگ زدگی، آلودگی، رنگ پریدگی اتفاق افتاده باشد. سندبلاست رنگ مخزن باعث میشود که. مقاومت، استحکام و دوام مخازن در برابر آلودگی، تخریب، آسیب چه به صورت طبیعی و انسانی بالا برود. پس نتیجه میگیریم که سندبلاست روشی بسیار تاثیرگذار و مهم در نگهداری مخازن است. برای انجام سندبلاست باید یکسری مواردی رعایت شود. آن عاملی که صنایع مختلف را راغب به انجام سندبلاست رنگ مخزن میکند، انجام رنگ آمیزی و ایجاد پوششی مناسب برای دیوارههای مخازن است. در ادامه مطلب قصد داریم که برخی از مزایا و ویژگیهای این روش را مورد بررسی قرار  دهیم. زیرا مخازن برای صنایع بسیار با اهمیت هستند. پس باید تمام تلاش خود را برای حفاظت از آنها داشته باشند. تا مخازن مدت زمان زیادی عمر کنند. خرید مخازن بسیار هزینه بر است.

بررسی مزایا و ویژگیهای سندبلاست مخازن

مهمترین علل استفاده از روش سندبلاست رنگ مخزن، جلوگیری از زنگ زدگی است. جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی و آسیب دیدگی روی مخازن برای صنایع بسیار مهم است.همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، جنس تانکرها و مخازن از فولاد و فایبرگلاس است. از مخازن و تانکرها باید با استفاده از یک پوشش محکم و قوی در برابر آسیبها محافظت شود. یکی از مهمترین مخازن، مخزن نگهداری آب آشامیدنی است. که حتما نیاز به پوششی خاص و استاندارد دارد. زیرا آب آشامیدنی در سلامت انسانها بسیار موثر است. اگر در جای مناسبی نگهداری نشود جان انسانها  سلامت آنها را به خطر می اندازد. در برخی از صنایع درون مخازن اسید قرار میدهند. بنابراین باید مخزن پوششی درست داشته باشد تا آسیب نبیند. قبل از سندبلاست رنگ مخزن باید سطح خارجی و داخلی را آماده ساخت. یکی از روشها فرایند سندبلاست است.

وجود هرگونه آسیب و نقص بر روی سطوح فرایند سندبلاست رنگ مخزن را با مشکل مواجه میکند.زیرا اگر خراش یا آسیبی وجود داشته باشد. و بدون برطرف کردن مشکل عمل رنگ آمیزی انجام شود. خیلی زود دوباره مخازن دچار آسیب میشوند. زیرا فرایند سندبلاست به درستی انجام نشده است. یکی دیگر از کاربردهای سندبلاست رنگ مخزن برای مخازن، نگهداری مواد شیمیایی، نفت، گازهای صنعتی است. استفاده از سندبلاست هزینه های نگهداری، ترمیم و بازسازی را بسیار کم کرده است. و مقاومت دیوارها را به شدت بالا برده است. به همین دلیل است که امروزه بسیار پرطرفدار نیز شده است. زیرا میتواند این امکان را فراهم آورد تا صنایع با خیالی آسوده و با اطمینان، با ایمنی بالا از مخازن خود مراقبت و نگهداری نمایند. و هزینه های خرید مخازن را کاهش داده اند.

 

 

 

 

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین