• اسلاید دو
 • اسلاید 0
 • اسلاید یک
سندبلاست رنگ مخزن چگونه است؟ بخش اول

سندبلاست رنگ مخزن

در مجموعه بزرگ و موفق سندبلاست عسگری سندبلاست رنگ مخزن به صورت حرفه ای انجام میگردد. این مجموعه به عنوان پیمانکار سندبلاست سالها است که فعالیت دارد. و در پروژه های بزرگی مشارکت و همکاری داشته است. ما در این مطلب قصد داریم که در مورد رنگ آمیزی مخازن صحبت کنیم. اما قبل از هر چیزی باید سندبلاست را شناخت. در توضیح سندبلاست باید بگوییم که، سندبلاست یا به عبارت دیگر ساب پاش یکی از روشهای ماشین کاری به صورت سایشی است. که برای صاف کردن و تمیز کردن انواع سطوح استفاده میشود.

استفاده از روش سندبلاست، بر روی تمامی سطوح امکان پذیر است. سطح شیشه ای، فلزی، آهنی، چوبی. هر خط و خشی که روی این سطوح اتفاق بیوفتد با این روش میتوان آنرا برطرف نمود. روش این کار به این صورت است که، مواد ساینده که یا فلزی و یا غیر فلزی است. با سرعتی بسیار بالا به سطح برخورد میکنند. تا به وسیله ای آن مواد اضافی و انواع آلودگیها لایه برداری شود. تا در نهایت یک سطحی صاف و صیقلی تحویل دهد. 

اکنون در ادامه قصد داریم که در مورد رنگ آمیزی مخازن صحبت کنیم. رنگ آمیزی مخزن یکی از موارد و کارهای مهم و ضروری است. انجام سندبلاست رنگ مخزن برای این است که، از آنجای که مخازن در مجاورت آب و هوای متنوع قرار میگیرند. و همچنین درون آنها مواد مختلفی نگهداری میشود. به مروز زمان دچار آسیب و تغییراتی میشوند. از این روش برای جلوگیری و تخریب مخازن استفاده میشود.

همانطور که میدانید از مخازن استفاده های متعددی میشود. برای نگهداری مواد شیمایی، مایعات، نفت و گاز استفاده میشود.در انواع پالایشگاهها، نیروگاهها، کارخانه های صنعتی و ... از مخازن استفاده میکنند. از آنجای که هزینه تغییر مخازن بالاست از این روش بهره میبرند.

انواع سندبلاست رنگ مخزن

سندبلاست رنگ مخزن روشی است که برای صنایع بزرگ بسیار کارآمد است. دلیل اهمیت استفاده از این روش این است. مخازن با گذشت زمان، جا به جایی، شرایط آب و هوایی دچار آسیب و خردگی میشوند. از آنجایی که هزینه خرید مخازن بالا است. هزینه حمل و جابه جایی نیز دارد. خرید مخازن جدید هزینه بر و زمانبر است. استفاده از این روش باعث میشود که برای مخازن یک پوشش قوی و مناسبی ایجاد کنند. تا در مقابل نور خورشید، سرما، تغیرات آب و هوا مقاومت خود را حفظ نمایند.

برای نگهداری درست از مخازن باید به یکسری عوامل توجه کرد. موادی که در مخزن نگهداری میشود، محل نگهداری مخزن، شرایط آب و هوایی از مواردی است که در نگهداری مخازن تاثیرگذار است. با توجه به این موارد میتوان برای پوشش مخازن از روشهای متنوعی استفاده کرد. در ادامه قصد داریم برخی از این روشها را بررسی کنیم.

انواع رنگ ضد خردگی مخزن

میتوان مخازن را بر اساس جنس مواد تشکیل دهنده ای آن که میتواند فولاد و پلاستیک و.. باشد تقسیم بندی کرد. و بنا به جنس مخازن آنها در معرض آسیب و خردگی هستند. به همین دلیل استفاده کردن از رنگهای با خاصیت ضد خردگی بسیار با اهمیت است. یکی از این آسترها برای پوشش دهی و سندبلاست رنگ مخزن، پرایمر اپوکسی زینک ریچ است. و به وسیله ای حفاظت کاتدی از سطوح در برابر خوردگی محافظت میکند.

لایه وسط و میانی مخزن

برای افزایش میزان عمر انواع سازهها و همچنین محافظت از انواع سطوح از رنگهای اپوکسی میانی MIO استفاده میشود که یکی از بهترین گزینه‌هابه حساب می آید. میتوان گفت که رنگ اپوکسی پلی آمید میکایی به به خاطر وجود، مواد ضد خردگی به عنوان یک مانع مناسب عمل کرده است. و از نفوذ عوامل خورنده به سطح زیر و میانی جلوگیری میکند.یکی دیگر از ویژگیهای این رنگ این است که مقاومت سایشی و مقاومت ضربه پذیری بسیار مطلوب و خوبی را دارد.ادامه این که در مورد سندبلاست رنگ مخزن است را در  مطلب را در مقاله ای بعدی منتشر خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سندبلاست رنگ مخزن بر روی این لینک کلیک نمایید.

 

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین