Sand Blasting Service

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنج احتیاط لازم برای ایمنی سندبلاست
سندبلاست ، فرآیند هدایت ذرات ساینده ریز با هوا یا آب فشرده برای ایجاد جریانی با سرعت بالا است که سطوح را صاف می کند، لبه های دندانه دار یا سوراخ ها را از بین می برد، بافت را روی یک ماده اعمال می کند یا سطحی را برای پوشش آماده می کند. با توجه به خطرات ایمنی موجود، این فرآیند باید همیشه در یک محیط کنترل شده توسط متخصصان آموزش دیده انجام شود. همچنین کارفرمایان موظفند تجهیزات ایمنی لازم را برای این کارگران تهیه کنند.
ایمن نگه داشتن سندبلاست شامل محافظت از کارگران در برابر خطرات فوری فرآیند انفجار با شدت بالا و سموم باقیمانده منتشر شده در طول جلسات رسانه انفجار است. برای ایمن نگه داشتن کارگران در طول و بعد از فرآیند سندبلاست، به تسهیلات انفجار نیاز دارد تا از پروتکل‌های ایمنی خاصی پیروی کنند، و همچنین می‌توانید نکات ایمنی اضافی در مورد سندبلاست را متناسب با تجهیزات و فرآیندهای خاص خود به پرسنل خود ارائه دهید.

1. محیط زیست را ایمن کنید

    خطرات زمین خوردن و زمین خوردن را حذف کنید. بسیار مهم است که منطقه انفجار را عاری از اقلام و مواد غیر ضروری که می تواند منجر به لغزش، زمین خوردن و افتادن شود، نگه دارید.
    فعالیت هایی را که می تواند کارگران را به خطر بیندازد ممنوع کنید. ذرات انفجاری خطرات جدی تنفسی و دیگر سلامتی دارند، بنابراین هیچ کس نباید در اطراف مناطق انفجار غذا بخورد، بنوشد یا سیگار بکشد.
    از عملکرد مناسب منطقه انفجار اطمینان حاصل کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام تهویه، کمپرسورهای هوا، منابع تغذیه و ایستگاه های شستشو کاملاً کار می کنند.

2. تجهیزات انفجار را بررسی کنید

    به دنبال ترک ها و آسیب های دیگر باشید. مطمئن شوید که تمام ایستگاه های انفجار ساینده بدون آسیب بوده و سموم به هوا نشت نمی کنند.
    شلنگ انفجار را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ نشتی یا ترک در شیلنگ انفجار وجود ندارد.
    از ساینده های سمی کمتر استفاده کنید. در حالی که هیچ ماده ساینده ای کاملا بی ضرر نیست، می توانید در صورت امکان با استفاده از موادی که طیف سمیت کمتری دارند، ایمنی را افزایش دهید.
    از شیوه های مناسب مهار استفاده کنید. تجهیزات انفجار را در ساختارهای مناسب نگهداری کنید و مناطق غیر محصور انفجار را محدود نگه دارید.
    فیلترهای تنفسی و مانیتورهای مونوکسید کربن را تست کنید. این موارد باید به طور روزانه بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که منطقه به درستی تهویه می شود، بنابراین سمیت کلی محیط انفجار کاهش می یابد.

3. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات محافظ در دسترس است

    به کارگران انفجار خود لباس های محافظ مناسب بدهید. اقدامات ایمنی سندبلاست مستلزم آن است که کارگران از کلاه ایمنی، لباس، دستکش، کفش ایمنی، گوش گیر، عینک ایمنی و سایر تجهیزات ایمنی استفاده کنند.
    تجهیزات تنفسی مناسب را برای کارگران فراهم کنید. حفاظت تنفسی برای فرآیندهای سندبلاست کاملاً حیاتی است. هر فردی که از بلستر استفاده می کند باید از ماسک تنفسی ساینده استفاده کند که سر، صورت، گردن و شانه های آن فرد را می پوشاند. کارگرانی که در فرآیند پاکسازی شرکت دارند ممکن است به تجهیزات تنفسی نیز نیاز داشته باشند.

4. از روش های پاکسازی مناسب استفاده کنید

    محل را با آب تمیز کنید. فرآیندهای تمیز کردن پس از سندبلاست باید شامل روش های تمیز کردن مبتنی بر آب یا سیستم های جاروبرقی با فیلتر باشد.
    از استفاده از روش‌های تصفیه هوای متمرکز خودداری کنید. استفاده از هوای فشرده به عنوان یک عامل تمیز کننده تنها گرد و غبار بیشتری را در محیط پخش می کند.

5. قبل از استفاده از سندبلاست حتما آموزش کامل ببینید.

    بلسترها و کارکنان پشتیبانی را بر اساس استانداردهای ایمنی سندبلاست آموزش دهید. نیروی کار شما باید خطرات ناشی از سندبلاست و اقدامات لازم برای ایمن ماندن را بداند. ایجاد یک طرح جامع را در نظر بگیرید که اطمینان حاصل کند که آنها می دانند چگونه با ماشین آلات به طور ایمن کار کنند و چه تجهیزات حفاظت فردی را باید بپوشند.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین