• اسلاید دو
 • اسلاید 0
 • اسلاید یک
کارگاه سندبلاست رنگ

کارگاه سندبلاست رنگ

مجموعه بزرگ سندبلاست عسگری یک کارگاه سندبلاست رنگ میباشد. علاوه بر سندبلاست رنگ در زمینه های متعددی مانند، رنگ آمیزی با ایرلس، سندبلاست در محل، سندبلاست رنگ مخزن و.. فعالیت دارد. امروزه از روش سندبلاست در صنایع متعدد و گوناگونی استفاده میشود. این روش در کاهش هزینه ها کمک شایانی به صنایع کرده است. در ادامه قصد داریم با این روش بیشتر آشنا شویم و از مزایا و ویژگیهای این روش بگوییم. 

در ابتدا قصد داریم توضیحی کوتاه در مورد شرکت پیمانکاری عسگری بیان کنیم. این مجموعه بزرگ و موفق در سال 1372 فعالیت خود را از اسکله شهید رجایی بندرعباس آغاز نمود. در طی این سالها، همکاری و مشارکت بسیار زیادی با پروژهای عظیم و بزرگی داشته است. یکی از مزایای این شرکت این است که در سال 1385 یک دوره 45 روزه، آموزش فنی و ساختار رنگ، آموزش اجرایی و تستهای مربوطه، نحوه اعمال رنگ، کاربرد رنگ های صنعتی در مناطق و شرایط جوی زیر نظر شرکت لورگی زیمر آلمان دوره دیده و موفق به کسب نشان و مدال از این شرکت گردیده است.

کارگاه سندبلاست رنگ عسگری با دارا بودن انواع مختلف تجهیزات و امکانات در این زمینه، توانسته است. که یکی از مجهزترین کارگاهها خود را معرفی نماید. و در این زمینه به موفقیتهای زیادی رسیده است. در ادامه مطلب قصد داریم که در مورد سند بلاست رنگ توضیحاتی را ارائه دهیم. سندبلاست یک روش مناسب برای ترمیم و بازسازی انواع سطوح میباشد. در تمامی سطوح، شیشه ای، فلزی، چوبی میتوان از این روش استفاده نمود. و این مورد یکی از مزایای این روش است. در این روش با استفاده از کمپرسور فشار هوا ذرات را بر روی خط و خشهای ایجاد شده وارد میکنند و تا سطح مورد نظر صاف و صیقلی شود.

تاریخچه سندبلاست

طبق گزارش وب سایت کارگاه سندبلاست رنگ عسگری این روش توسط بنجامین تیلگمن ابداع شد. گفته شده است، که روزی ایشان از پشت پنجره ای اتاق خود در حال تماشای بیرون بود. که متوجه خط و خش بر روی شیشه بر اثر برخورد شن و ماسه به پنجره شد. از آنجا بود که تیلگمن به این فکر افتاد تا دستگاهی را اختراع نماید تا این خظها را از بین ببرد و شیشه را صاف و تمیز نماید. به این صورت بود که دستگاه و روش سندبلاست اختراع شد. 

کار این دستگاه به این صورت است. که ماسه های ساینده با جنس، سیلیس و یا اکسید فلزات، توسط فشار باد از طریق کمپرسور بر روی سطح پاشیده میشود. با این روش این امکان فراهم می آید تا فرورفتگی و خط و خشهای موجود بر روی سطح از بین میرود. این روش بر روی تمامی سطحها قابل استفاده است.

کارگاه سندبلاست رنگ و فعالیت آن

کارگاه سندبلاست رنگ ، در ابتدا باید سطح را با استفاده از روش سندبلاست آماده سازد. تا زمانی که فرایند رنگ آمیزی انجام میشود، سطح به صورت یکدست و با ضخامت یکسان و مناسب رنگ شود. و پوشش دهی به صورت عالی انجام شود. در ادامه برخی از موارد استفاده از سندبلاست را بیان میکنیم:

رنگبرداری سطوح مختلف، زنگزدایی و ماسه برداری

تیز و زیر کردن انواع سطوح قطعات

آماده سازی سطوح مختلف برای رنگ آمیزی و طراحی و حکاکی

تمیزکاری، مات کاری سطوح

آماده سازی سطح برای انجام حکاکی، نقاشی

اجزای تشکیل دهنده دستگاه سندبلاست

کارگاه سندبلاست رنگ عسگری دارای دستگاههای مجهز سندبلاست مسباشد. این دستگاه از اجزای تشکیل دهنده ای متنوعی تشکیل شده است. کمپرسور باد، دیگ مخصوص، شلنگ مقاوم، کلاه سندبلاست و نازل. هر کدام از این بخشها وظیفه ای را بر عهده دارند تا کار به صورت درست و کامل انجام گردد. 

نکات مهم در مورد انجام شات بلاست و سندبلاست :

فرایند شاتینگ به این صورت است که انواع سطوح قطعه چکشی و براق میشود.

فرایند و عملیات گریتینگ به این صورت است که میتوان این روش را توسط دستگاههای شات بلاست و سندبلاست انجام داد.و سطح قطعه به صورت مات و زبر میشود.

اگر از روش سندبلاست استفاده شود، سطح قطعه به صورت مات و یکدست میشود. همچنین میزان زبری ایجاد شده بر روی سطح بستگی به جنس و درجه درشتی ساینده مورد استفاده در دستگاه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگاه سندبلاست رنگ بر روی این لینک کلیک نمایید.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟
 •  
  آدرس :
  تهران – جاده كرج - شهر قدس – مجتمع زندیه – کارگاه پنچم - سندبلاست عسگری
 •  
  موبایل:
  09123393092
 •  
  موبایل:
  09383373092

کلیه حقوق این سایت برای گروه سندبلاست عسگری محفوظ است. طراحی سایت توسط دیاکو

بالا
پایین